Jak si se Kyklope dostal k hudbě?

S hudbou jsem začal už jako 6 ti letý kluk a přitáhl mě k ní můj starší bratr mimochodem zpěvák Kamil Emanuel Gott , naučil mě hrát na kytaru a spolu jsme zpívaly trempské písně a Karla Gotta který nám byl vždy vzorem. Potom jsem se v sučce učil na trumpetu kterou jsem později vyměnil za bicí nástroje . Jako samouk jsem se postupně naučil ještě na banjo kontrabas basovou kytaru a další strunné nastroje.

Jaká je tvá hudební profesní historie?

Vlastně hudbu dělám od malička a vždy mě to bavilo ale jako profesi jsem jí začal dělat od roku 1994 předtím jen na amatérské úrovni , různě po hudebních studiích a nebo po zábavách , také jsem si prošel několika bary v Praze jako baroví hráč . Byla to dobrá škola ale hrát po barech bych už asi nedal.

Jaké je tvé civilní vzdělání.

Vyučil jsem se jako kuchař číšník a v pozdější době jsem si dodělal dopravní školu tak aby jsem mohl dělat na dráze , vlastně jsem si od kotelníka prošel do roku 1989 hodně pracemi , potom jsem začal podnikat v pohostinství a měl vlastní vinárnu s diskotékou..

Kdy jsi přišel na to, že hudba je to pravé a to co tě naučili ve škole necháš plavat?

O tom jsem věděl od malička byl to můj sen být hudebník a nepochyboval jsem o tom že se to jednou stane , ale něco jsem dělat musel a čekal jsem do roku 1994 kdy jsme s klukama vylétli jak raketa na hudební scénu a mohli jsme se s muzikou živit v tu chvíli jsem ostatní věci a práce nechal plavat tak aby jsem se mohl věnovat jen hudbě.

Byl jsi vždy showman?

Já nevím to si nedovolím říct ani dneska jestli jsem showmen ale mám rád když se lidi smějí a nemám problém si dělat srandu sám ze sebe. To musí ohodnotit jiný ale pravda je že mě to baví a snažím se na podiích dát ze sebe všechno.

Jsi showman i mimo pódium?

Manželka a děti říkají že jsem kašpar a že někdy dělám ostudu.

Jak tvé nejbližší okolí zvládá tvojí popularitu?

Myslím že všichni vědí jaký jsem a že jsem především člověk který svojí práci dělá rád někdy to mají se mnou těžké ale podporují mě a fandí když se něco nadmíru podaří,ale umí i kritizovat a já mám nad čím přemýšlet , někdy mě v tech bláznovinách krotí a to je dobře. Mám dojem že některé nápady by lidi asi neskously.

Co ty a fanoušci?

Mám fanoušky rád dobíjejí mi a já naopak se snažím aby byli spokojený a dobře se bavili ale nikdy se nad ně nepovyšuji oni jsou barometr mého dosavatního úspěchu . Vlastně nemít fanoušky tak by Kyklop nebyl takže k fanouškům s pokorou a úctou.

02-07-2016-mirakulum-7Jste ve skupině tři, jací jsou kluci?

Bez dobrých kamarádů bych asi nic nedokázal nejsem sólista a ve třech se to lépe táhne . Kluci jsou stejný blázni a snílci jako já a nedělají muziku jen pro peníze, ale protože je to především baví a naplňuje. Taky jsem rád že mám okolo sebe Panču s kterým jsme po letech zase začali , škoda že to kdysi skončilo a to i mojí chybou , je to úžasný člověk a kamarád a ten opravdový co umí i odpouštět chyby jsem za něj rád a navíc nejlepší muzikant s kterým jsem kdy pracoval, to samé by jsem řekl o Přemkovi s kterým jsem hrával ještě před vznikem projektu Maxim Turbulenc a dneska je s námi v Maxíkách . Co se mělo stát se stalo a dnes to vidím víc než pozitivně.

Čas od času vystupujete s nějakým jiným interpretem jak na něj vzpomínáš?

Zažil jsem hodně interpretu herců a zpěváků ale nejvíc je pro mě Karel Gott a strašně rád vzpomínám na paní Jiráskovou a Petra Muka , Karla Svobodu , všech jsem si moc vážil a měl k ním velkou úctu a Karel je pro mě hudební vzor dokonalosti a pokory. Také jsem si zahrál vedle Kena Hensliho, DJ Boba a dalšími hvězdami napříč hudebními styli asi z důvodu že nemám názor na hudbu ani jí neřádím do škatulek prostě je hudba dobrá a nebo špatná. A já i přes to že dělám pop jsem si k 50 letům nadělil vlastní sólovou rockovou desku . Někomu jsem zvedl mandle jiný ocenil ale já jsem rád doprovázeli mi na festivalech rokéři Blue Rocket a já poznal i jiný hudební svět a to mě těší.

Jakou hudbu posloucháš ve svém volnu?

Jak jsem říkal nemám styl jen dobrou a špatnou hudbu mezi ty dobré řadím třeba Alfavill nebo Ozzyho Ozborna či Prince nebo M Jacksona a z českých Jarka Nohavicu prostě hudbu dle momentální nálady , někdy si pustím i hudební klasiku.

Jaký koncert jsi navštívil poslední dobu?

V poslední době jsem na žádném koncertě nebyl není čas , moc práce a koncertů ale pamatuji že jsem byl před dvěma lety v Teplicích na Čistírně sto krát jinak a bavil jsem se skvěle.

Na jaký koncert rád vzpomínáš?

Anglie Wembli rok 1999 a koncert M Jaksona byla to bomba.

Máš čas číst knížky jestli ano tak jaké?

Tak na to už fakt čas nemám přečetl jsem pouze Honzikovu cestu , Kmotra , a Motýlka , Bibli , a nějaké knižky o Budhysmu.

15036213_1497371260278202_6949256385741986117_n

Co ty a jídlo?

Věčný boj jídlo zbožňuji ale taky si musím dávat pozor už jednou jsem se dostal na 190 kg tak jídlo ano ale v malém množství.

Co ty a nápoje?

Alkohol ano ale v míře říkám tomu čistění hardisku. Dost jezdím autem takže jen když je volno a toho moc není.

Máš čas na sport. když ano tak jaký?

Sport a já to nejde dohromady ale někdy mě to chytne a dokonce jsem vydržel přes rok chodit pravidelně do posilovny v létě si někdy jsu zahrát fotbal s Arabela týmem teda jestli se tomu dá říct ode mě fotbal spíš chozená.

Tvé osobní plány?

Pracovat na projektu Maxíci koncertovat připravovat koncertní turné , prostě žiji hudbou a dokuť mi zdraví dovolí hrát a hrát a bavit lidi.

Máš vzkaz pro své fanoušky?

Mám Vás rád a jsem rád že Vás baví to co dělám a věřte dělám to rád s úctou.

Děkuji za rozhovor Pavel Hrejsemnou

Zdroj: http://klickuspechu.cz/rozhovory/rozhovor-s-osobnosti/pavel-vohnout-kyklop

Leave A Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *