14. 12. 2016 skupina Maxíci a spolu s nimi další umělci pokřtili videoklip a písničku Šťastná Hvězda. V České republice jde o zcela unikátní a jedinečný projekt, který nemá v našem hudebním světě obdoby. Skladba Šťastná Hvězda se poprvé objevila na CD Baby Pop, a protože tato píseň je o tom, že by si lidé měli navzájem pomáhat k nápadu přizvat další umělce a společně nazpívat motivační píseň byl tu. Na křtu vystoupil slovenský zpěvák Peter Paul Pačut a Nela Kailová. Kmotrem písně se stal David Gránský.

V této písni můžeme tedy slyšet Kyklopa, Panču a Šemíka z Maxíků a spolu s nimi Lucku Vondráčkovou, Petra Koláře, Janu Uriel Kratochvílovou, Lindu Finkovou, Ondru Havla, Aničku Slováčkovou, skupinu Turbo, Jiřího Vondráčka a Vokobere, Josefa Vágnera, Inu Urbanovou, Adama Kukačku a jeho band, Michala Halačku, Vojtu Šenkýř, Čiperky, Maky Zdeňkovou, Dominiku Elischerovou, Lucy Junk, Richarda Sachera, Petra Podhájeckého, Davida Mattioli, Dádu Patrasovou a Lollipopz. K bicím usedla Martina Kajda Balcarová, na kytaru hraje Tomáš Berka a o klávesové nástroje se postarali Petr Panocha a Michal Pešout ze studia Vintage, kde se celá písnička smíchala do výsledné podoby. Je to tedy asi 43 osobností českého šoubyznysu. Autorem textu a hudby je David Freedom. Velkou zásluhu při realizaci tak rozsáhlého projektu má manažer Maxíků Petr Lovětinský. Tato píseň je věnována stejnojmennému nadačnímu fondu a všichni účastníci se do projektu zapojili bez nároku na honorář.

Atmosféru celého křestu si můžete připomenout v následujícím videu.

Kyklopa jsem zeptal na několik otázek, které se týkají tohoto projektu.

Jak dlouho trvalo natáčení této písničky?

Kyklop: Ta živá verze měsíc a půl, je to vše na živo a míchalo se 160 stop hudby a zpěvů.

Jste si vědomi (Maxíci) toho, že je tento projekt u nás a možná i světově zcela ojedinělý a neuvažujete, zkusit nechat tento projekt zapsat minimálně do české knihy rekordů? 

Kyklop: Ne, to nás nenapadlo, ale ojedinělý je tím, že se sešli výborní interpreti a fungovalo to jako jedno tělo, jedna duše. Děkujeme všem, co se na tom podíleli.

Tato píseň je o vzájemné pomoci lidem. Proč je podle tebe důležité, aby si lidé vzájemně pomáhali?

Kyklop: Lásky porozumění a úcty k životu je pořád málo a musíme si to připomínat, je to jediná a pravá nevyčíslitelná hodnota.

Na závěr si můžete poslechnout krátkou ukázku.

Za sebe musím říci, že tato píseň je velice chytlavá a nutí člověka se zamyslet nad tím, jak by se měl chovat k ostatním lidem a o čem, že je vzájemná mezilidská pomoc. Bohužel z vlastních zkušeností vidím v této oblasti stále mezery a mnoho lidí se má co učit.

Honza Freedom

Leave A Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *