Kdo by si myslel, že domácí násilí může zažít jen žena, byl by vedle, jak ta jedle! S tvrdými zážitky v manželství se NEJ Magazínu svěřil i Kyklop alias Pavel Vohnout, zpěvák skupiny Maxíci.

Jak jste se vlastně dostal ke zpívání?
S hudbou jsem začal jako 6 letý, kdy mě můj bratr K. E. Gott naučil hrát na kytaru a společně jsme spolu hráli písničky od Karla Gotta. V 10 letech jsem se rozhodl hrát na jazzovou trumpetu a nastoupil jsem do základní hudební školy, kde jsem absolvoval tři ročníky hraní.

Vzpomínáte si na své první profi angažmá?
S bratrem chodil do třídy Přemysl Stoklasa, který v té době hrával na akordeon a rozhodli jsme se udělat první hudební skupinu. Přemek začal hrát na basovou kytaru já přesedlal na bicí a brácha hrál na kytaru. Od cca 15 let jsme společně hráli na různých zábavách a dětských karnevalech jako skupina Elektra. Když bylo bratrovi 18 let a mě 16 účasnili jsme se Jihlavské písně kdy postoupil jen můj bratr, já jsem byl prý moc mladý, bratr tuto soutěž vyhrál.

Ne vždy šlo ale o hraní pro děti, že?
To vůbec ne! Následovalo období folku, kdy jsem se seznámil s Pavlom Koreňem a společně jsme dělali folkové písně, bratr hraní na chvíli nechal z rodinných důvodů. S Pavlem Koreňem jsme poznali Petra Chovance a Kodima a chvilku jsme zkoušeli hrát společně, tam vznikala myšlenka Wanastových Věcí, ale kluci šli hrát do Lucie a Pavol skončil aktivně s muzikou. V té době jsem se poznal s Petrem Panochou bývalým zakládajícím členem pozdějších Maxim Turbulenc, který zkoušel hrát ve skupině AA pot, která hrála underground. Oslovili jsme opět Přemka a jeho tehdejší ženu a založili další skupinu, kde s námi jeden čas působil i Mirek Chyška a Michal Pešout, tato spolupráce ale byla ukončena a já s Petrem nastoupili do kapely Božská těla, což byla rocková kapela a natočili první rozhlasovou nahrávku s názvem Povaha zrádná, kterou nám v té době hrál Československý rozhlas.

Kdy přišel zlom?
Právě se k němu blížíme! Po určité době jsme odešli a založili jsme vlastní projekt s názvem Maxim Turbulenc, kde jsme začali hodně koketovat s počítači a tanečním stylem hudby, přibrali jsme Dana Valiho a v roce 1995 vydali první CD Turbulenc Dance.

Začal příliv fanynek…
Přišel raketový nástup na profesionální hudební dráhu, který v tomto složení trval 10 let. Poté ale přišla v kapele krize a odešel jeden ze zakládajících členů Maxim Turbulenc Petr Panocha. Kapela ještě fungovala dalších deset let s náhradním členem Petrem Novákem, ale už to nebylo ono a i já jsem opustil pod tlakem toto seskupení, vzhledem k tomu že si Dan Vali registroval značku Maxim Turbulenc na úřadě patentového vlastnictví, rozhodl jsem se založit nový projekt s názvem Maxíci a oslovil své hudební kamarády a skvělé muzikanty.

V jakém složení dnes Maxíci fungují?
Druhým členem kapely se stal Přemek Stoklasa, který je ostřílený hudebník a kamarád a hlavně šoumen hrající na basovou kytaru, klávesy a také zpívá. Do třetice je tu Petr Panocha s kterým mám velmi dobré zkušenosti, je to výborný aranžér, skladatel, pianista, klávesák a již jsme spolu vytvořili projekt, který velmi dobře fungoval. Takže v tomto složení dnes brázdí hudební nebe skupina Maxíci a já doufám, že naše tvorba diváky dobře baví!

Skupina Maxíci vylétla na české hudební nebe jako Fénix z popela a máchá mocnými křídly tak, že je dnes již nepřehlédnutelná a je vidět, že se klukům daří. I redakce NEJ Magazínu přeje úspěšné léto a hodně dalších spokojených fanoušků!

Stříbrná svatba klepe na dveře
RODINA POD LUPOU?

Jak dlouho jste vlastně ženatý?
Už čtvrt století, takže letos to bude na stříbrnou svatbu. Její oslavu ale neplánujeme, jen si možná s manželkou přiťukneme.

Neměl jste od ní někdy žárlivé scény?
Kdyby jenom to! Ona je dokonalá, rodinný krb se rozhodla před fanynkami uchránit. Dokonce byla doma, kdy mně odmítala vařit večeře! To byl domácí teror, násilí v jasné podobě.

Plánujete vlastně nějakou dovolenou?
To můžeme až po letní sezóně vystoupení. Takže někdy v říjnu nejdříve. Zatím přemýšlím o nějaké exotice. Mělo by jít buď o Zanzibar nebo Dubaj.

JAKUB ADAM

PDF verze rozhovoru.

Leave A Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *